Miranda |
Projektu vadītāja
 |
Pievienojās: 16.02.2005 |
Raksti: 281 |
|
|
Iesūtīts: 04.02.2018 22:41 Raksta virsraksts: Vecāku zināšanai - izmaiņas MK noteikumos par ārsta zīmēm |
|
2017.g. vasarā Ministru kabinets apstiprināja grozījumus noteikumos Nr. 981 Bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtība, kuri jau stājušies spēkā un kuri paredz izmaiņas prasībās par ārsta zīmes nepieciešamību dalībai bērnu nometnēs.
Kas tagad būtu jāzina/jāņem vērā vecākiem? -
Šovasar, piedaloties dienas nometnēs, t.s. ārsta zīmi un potēšanas pases kopiju dalībniekiem vairs nevajadzēs.
Diennakts nometnēs ārsta zīmi joprojām vajadzēs iesniegt ārsta zīmi, taču ārsta zīmes "derīguma termiņš" būs daudz garāks - 3 mēneši iepriekšējo 10 darba dienu vietā, un pošu pasi/ierakstus nevajadzēs. Kā arī atcelta norma par to, kādiem ierakstiem jābūt obligāti šajā medicīnas izziņā, proti, ārsti tur var ierakstīt "Pr.vesels" - ar to arī pietiks, ja bērnam nav kādu speciālu medicīnisku rekomendāciju.
Tas nozīmē, ka maija beigās izņemta ārsta zīme būs derīga gandrīz līdz vasaras beigām. Tāpēc, ja plānots piedalīties vairākās diennakts nometnēs, pietiek ar vienu ārsta zīmi, kuru neaizmirstiet nometnes pēdējā dienā paņemiet atpakaļ no nometnes organizētāja, lai varētu zīmi iesniegt nākamajā diennakts nometnē, kurā bērns piedalīsies.
Sporta skolu (kuru dalībnieki 1xgadā apmeklē t.s. speciālos sporta ārstus) un jaunsargu organizētajās nometnēs ārsta zīmes arī vairs nevajadzēs.
Turklāt, sporta skolu audzēkņiem ārsta zīmi nevajadzēs iesniegt arī, ja viņi piedalīsies citu organizētāju nometnēs, piemēram, piedzīvojumu nometnēs - viņu vecākiem tikai būs jāapliecina dalībnieku anketā, ka bērns regulāri apmeklē t.s. "sporta ārstus".
Sakarā ar visu iepriekšminēto, visās nometnēs - gan dienas, gan diennakts, nometnes 1.dienā visiem nometnes dalībniekiem būs jāpārbauda galvas - vai nav utis/gnīdas. To drīkstēs veikt tikai ārstniecības persona (par pārbaudes faktu būs jāsastāda apliecinošs dokuments - kas, kam, kad pārbaudījis, paraksts utt) |
|
|
|