Foruma indekss
                                                                                            Pieteikties
17. maijā klausies interviju ar nometņu dalībniekiem LR1
Sākt jaunu pavedienu   Atbildēt pavedienā    Foruma indekss > Nometņu publicitāte plašsaziņas līdzekļos
Skatīt iepriekšējo pavedienu :: Skatīt nākamo pavedienu  
 
Miranda
Projektu vadītāja

Pievienojās: 16.02.2005
Raksti: 286
RakstsIesūtīts: 13.05.2006 10:16    Raksta virsraksts: 17. maijā klausies interviju ar nometņu dalībniekiem LR1 Atbildēt citējot
Trešdien, 17. maijā Latvijas Radio 1 plkst. 19:10 raidījumā "Raibās klasītes'" varēsi klausīties interviju ar "Mirandas nometņu" dalībniekiem: Adeli, Viktoru, Leldi un Lindu, kuri stāstīs par saviem pagājušo nometņu iespaidiem un kāpēc viņi šogad atkal brauks uz nometnēm.


Ja nepaguvi noklausīties radio, tad raidījuma ierakstu vari klausīties internetā. Jāuzklikšķina uz 19:10, sižets par nometnēm sākas fragmenta 10. minūtē.
Augšup
   
Voldemārs
Forumietis

Pievienojās: 15.02.2005
Raksti: 30
RakstsIesūtīts: 18.05.2006 21:05    Raksta virsraksts: Atbildēt citējot
== Intervijas noraksts ==


– Jā, šodien ārā ir diezgan auksts.
– Bet drīz jau būs vasara! Un jāsāk jau ir domāt, ko mēs vasarā varētu darīt.
– Nu, mums noteikti vajadzētu kaut kur aizbraukt.
– Jā. Piemēram, mēs varētu aizbraukt ekskursijā.
– Nu, vispār jau varētu. Bet zini, kas ir vēl foršāk?
– Nu, kas tad var būt vēl foršāks par ekskursijām?!
– Vasaras nometnes.
– Nu, varētu arī tā būt. Jo nometnes dažas ir ļoti interesantas.
– Tieši tā. Un, starp citu, pie mums šodien ir ciemiņš – Lolita Osipova.
– Nu, es ceru, ka viņa mums pastāstīs kaut ko ļoti interesantu.
– Par to tu nemaz vari nešaubīties, jo viņa stāstīs par piedzīvojumu nometnēm.


– Droši vien klausītāji ir dzirdējuši kaut ko par nometni "Harija Potera" faniem, jo tā notiek nu jau vairākus gadus. Taču šogad bez nometnes "Harija Potera" faniem mums ir arī citas piedzīvojumu nometnes. Ir nometnes pavisam maziem piedzīvojumu meklētājiem – spoku medniekiem, kuriem ir vecums no 5 līdz 8 gadiem. Un ir arī piedzīvojumu meklētāju nometne par pirātu tēmu. Un šīs nometnes mums šogad notiks Jūrmalā.

Spoku mednieku nometne ir paredzēta nometņu visjaunākajiem dalībniekiem. Tādiem, kuri mācās 1. vai 2. klasītē vai vēl iet bērnudārzā vecākajās grupiņās. Jo šī nometne būs pavisam īsa – tikai piecas dienas. Kad bērni varēs radināties, kā tas ir – būt projām no vecākiem, iepazīt jaunus draugus, iemācīties ar viņiem dažādas jaunas rotaļas un spēles, risināt dažādus uzdevumus, piedalīties dažādos piedzīvojumos. Un šogad mums spoku mednieki varēs pat izvēlēties, kādu viņi piedzīvojumu programmu grib. Vai viņi grib nākt talkā Skubi-Dū, vai varbūt viņi grib rīkot spociņam Kasperam dzimšanas dienu. Jo, kā zināms, dzimšanas dienas ir katram – un arī spokiem. Un Kaspers ir nobēdājies, jo viņu neviens neredz un tāpēc viņš nevar nosvinēt dzimšanas dienu. Un bērni varēs gatavot gan dāvanas spociņam, gan arī priekšnesumus gatavot un viskaut ko un sarīkot ļoti, ļoti jautru spoku ballīti.

Savukārt pirātu piedzīvojumu nometnē Jūrmalā tiem, kuri vēlas iepazīt labāk gan globusu, gan karti, gan iemācīties darboties ar kompasu, siet mezglus, sniegt pirmo palīdzību ievainotajam pirātam, būs iespēja iegūt ne tikai ļoti daudz praktisku zināšanu, bet arī izbaudīt dažādus pirātiskus piedzīvojumus. Un to visu varēs baudīt Jūrmalā. Protams, kā jau Jūrmalā izmantosim Jūrmalas iespējas un dosimies kā jau īsti jūrnieki arī jūriņā – tas ir gan atkarīgs no laika apstākļi, vai tikai līdz ceļiem, vai drusciņ dziļāk, – bet, nu, es domāju, tās būs ļoti interesantas dienas.

– Kristap, kura tev šķiet visvisvisinteresantākā nometne?
– Zini, mani ieinteresēja tā pirātu nometne.
– Nu, bet protams, tu taču esi puisis. Bet, godīgi sakot, mani arī tā nometne ieinteresēja. Bet mums vajadzētu pajautāt kādam, kas ir bijis šajās nometnēs un var pastāstīt, kā tad tur ir gājis.
– Nav problēmu. Tāpēc, ka Lolitai bija atnākuši līdzi bērni, kas piedalījās iepriekšējo gadu nometnēs.
– Tad jau vajadzētu noteikti noklausīties interviju ar viņiem – tad mēs arī vairāk uzzinātu par šīm nometnēm.


– Adela.
– Lelde.
– Viktors.
– Linda.

– Jūs esat īsti piedzīvojumu nometņu fani, es tā saprotu?
– Jā.

– Cik daudzās nometnēs tad jau esat meklējuši piedzīvojumus?
– Pagaidām tikai vienā – "Harija Potera" faniem "Noslēpumu kambaris".
– Es laikam, nu, četrās kaut kādās.

– O, daudz.
– Jā. Biju arī piedzīvojumu meklētāju nometnē, Harija Potera – nu, tur daudzās, nu, laikam arī viss. Harija Potera nometnēs es biju veselās trijās.
– Pagaidām tikai vienā. Skubi-Dū.

– Medīji rokā Skubiju-Dū?
– Palīdzēju viņam.
– Diemžēl biju tikai vienā, bet šogad arī mēģinu mammu pierunāt – braukt uz Harija Potera nometni.

– Un kā tad ir ar piedzīvojumu garu šajās nometnēs?
– Liels.
– Tur daudz piedzīvojumu. Ļoti daudz.

– Kas tev šķita šajās nometnēs visinteresantākais, kas ir tā visvairāk palicis atmiņā?
– Kā mēs sargājām Filozofu akmeni, kā mēs meklējām tās baziliska olas.

– Pastāsti, kas tad tur notika pa to vidu – no Skubi-Dū atrašanai nolaupīšanai līdz viņa atrašanai un izglābšanai?
– Vajadzēja daudz ko darīt. Bija jāzīmē krūzīte, jātaisa spoki – spokojāmies.

– Izdevās kādu nobaidīt?
– Nē. Draudzīgi spoki.
– Nebija tādu brīžu, kad nebija, ko darīt. Un viss ir tā kā atmiņā iesēdies un – visu atceros. Un patika man pa mežu staigāt – sekojām pa pēdām. Nu, tur atstātas bija vēstules, mums bija jāseko norādījumiem un jāiet tālāk pa mežu, nu, jāmeklē.
– Lādi mēs meklējām, jā.
– Ar dārgumiem.

– Un atradāt?
– Jā, pie pašas bija. Zem krūmiem.

– Un tajā lādē bija tiešām arī dārgumi?
– Jā, visādās krāsās. Daudz dārgumu.

– Un visus sadalījāt?
– Sadalījām. Mēs bijām uztaisījuši tādas pudelītes, nokrāsojuši paši, un tad sabērām tajās pudelītēs tos dārgumus, un katram tagad mājās stāv.

– Vai izdevās tā prātīgi sadalīt, tā brālīgi?
– Nu, jā bija diezgan brālīgi, tur sadalīja skolotājas. Bija visu laiku, ko darīt.
– Nu, tur bija tādi atpūtas brīži, bet ne pārāk ilgi, ne pārāk īsi – nu, tādi tieši laikā.

– Nu, pašā sākumā mēs atbrauca, mūs sadalīja divās komandās. Es biju komandas kapteine, un mūsu komanda saucās "Melnās harpijas". Bija pašā sākumā iesvētības, mēs ņēmām lapiņas, un man bija tāda – "Izjūti nāves garšu!". Es apēdu mazu kapsulu tādu, un tur iekšā bija kaut kāds tāds sarkans, tāds rūg... nē, sīvs tāds šķidrums un tāds kā asinis. Sarkana mute bija. Iesvētības tās bija pirātu.

– Un visi pirāti tika veiksmīgi iesvētīti?
– Jā. Vēl daudziem, nu, ar āķiem bija jāēd konfektes un, nu, viskaut kas tur bija jādara. Interesanti.
– Tetovējumus, arī krekliņus dabūjām un cepures iesvētību laikā.

– Tu esi bijusi jau trīs piedzīvojumu nometnēs. Ar ko tad šīs trīs nometnes atšķīrās? Vai bija interesanti vispār tādās piedalīties? Vai juti to atšķirību?
– Nu, atšķirību varēja just. Bija ļoti daudz piedzīvojumu, nu, katrs bija tāds savādāks. Nekad nebija tā, ka nav, ko darīt. Mēs spēlējām kalambolu – tā tāda spēle, pielāgota vientiešu vajadzībām. Nu, es tur esmu vārtsargs, tur ir dzinēji, vārtu sargs...

– Un meklētājs?
– Tas ir tas pats vārtsargs.

– Kā jums šķiet, kādēļ bērniem vajadzētu vasarās braukt uz šādām piedzīvojumu nometnēm?
– Lai nav garlaicīgi, lai visa vasara nav jāpavada mājās.
– Tāpēc, ka jautrāk. Un jo vairāk piedzīvojumu vasarā un tā.
– Var arī iegūt daudz draugus. Tagad sazinos ar dažiem draugiem, no nometnes iegūtajiem caur internetu. Nu, iegūt draugus nometnēs, nu tā.

– Tā kā tu jau esi četrās nometnēs piedalījusies, tad jau tev droši vien lielākā daļa, kas ir katru gadu šajās nometnēs, ir pazīstama?
– Jā, daudz draugu ir.

– Vai daudz tie, kas ir piedalījušies vienu reizi, brauc arī nākamās reizes?
– Jā, brauc daudzi nākamās reizes. Man ir draudzenes četras no nometnes. Viņas tagad brauks otro reizi laikam uz nometni.
– Jā.

– Tu kopā ar viņām brauksi?
– Jā, jā, kopā ar viņām.

– Harija Potera nometne atšķiras ar to, ka nometnē ir mazliet arī jāmācās, bet šīs stundas nav parastas, tās ir neparastas. Droši vien tu esi piedalījusies šajās stundas?
– Jā, mums ir aizsardzība pret tumšajām zintīm, mikstūras, burvestības, kalambola treniņi, pārvērtības, herboloģija.

– Ko jūs interesantu darījāt mikstūrās, kādus tad uzlējumus brūvējāt?
– Nu, mums bija jājauc visādas sastāvdaļas, pieņemsim, circeņa skrimslīšus, tur, Lankašīru laumu nadziņus, kapu smiltis, indes visādas.

– Un kas no tā beigās iznāca?
– Katram kaut kas savādāks. Bija jāizdomā, kādas īpašības tam visam piemīt, ko ar to var izārstēt, ko ar to var darīt.

– Kāda bija tava mikstūra, kādas bija tās īpašības, ja atceries?
– Jaunības mikstūra man bija ar draudzeni. Tāda, kad uzsmērē, paliec jauns un tā.
– Man ļoti patika nodarbības burvestību. Mums uz nometni atbrauca īsts burvis, un viņš mums rādīja visādas burvestības.

– Vai no viņa burvestībām paņēmāt arī kaut ko sev?
– Jā.

– Piemēram, tu varētu pastāstīt man kādu burvestību, jo es kā vientiesis nezinu tomēr tā īsti.
– Tās ir vairāk jārāda, es nevaru tā pastāstīt.

– Nu, ja, tas jau nav tik vienkārši tomēr.
– Mhm.

– Cik ilgā laikā tad var iemācīties burties?
– Vienā nedēļā.

– Bet tas jau droši vien īpašiem cilvēkiem. Vai jebkuram?
– Jebkuram. Tikai, ja grib.


– Jā, man vienmēr ir patikušas vasaras nometnes, jo tur var kārtīgi izpriecāties un iepazīties ar jauniem draugiem.
– Un, protams, taču piedzīvojumi – tas ir pats galvenais. Bet ja arī jūs gribat uzzināt ko vairāk par šīm nometnēm, tad jums ir jāapmeklē mājas lapa "www.mirandasnometnes.lv".
Augšup
   
Parādīt rakstus no pēdējiem/ām:   
Sākt jaunu pavedienu   Atbildēt pavedienā    Foruma indekss > Nometņu publicitāte plašsaziņas līdzekļos
1. lapa no 1
    Visi laiki uzrādīti GMT + 2 stundas


noteBored template and graphics
© 2004 designed by boo
  Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group