Foruma indekss
                                                                                            Pieteikties
Pirmās palīdzības mācības Mirandas Nometņu audzinātājiem
Sākt jaunu pavedienu   Atbildēt pavedienā    Foruma indekss > Jaunumi
Skatīt iepriekšējo pavedienu :: Skatīt nākamo pavedienu  
 
Miranda
Projektu vadītāja

Pievienojās: 16.02.2005
Raksti: 287
RakstsIesūtīts: 14.05.2015 21:09    Raksta virsraksts: Pirmās palīdzības mācības Mirandas Nometņu audzinātājiem Atbildēt citējot


17.maijā birojā notika drošības un pirmās palīdzības sniegšanas mācības Mirandas Nometņu audzinātājiem.

Šāda veida apmācības Mirandas Nometnes organizē saviem nometņu darbiniekiem jau trešo gadu, jo nometņu vadītāja Lolita Osipova uzskata, ka ir lietas, kuras ne vien jāiemācās ikvienam nometņu audzinātājam, bet arī ir vērts tās atkārtot un atsvaidzināt atmiņā regulāri.

MK noteikumi par bērnu nometņu organizēšanas kārtību nosaka, ka obligātas pirmās palīdzības mācības ir tikai nometņu vadītājiem, kuri par kursa noklausīšanos saņem standarta apliecību, kas derīga 5 gadus. Mirandas Nometņu organizētāji uzskata, ka līdzīga satura mācības ir nepieciešamas katram darbiniekam, kurš ikdienā atrodas blakus nometnes dalībniekiem, jo nometņu vadītājs nevar būt klāt ikvienam bērnam 24 stundas diennaktī, šo funkciju ikdienā, darbojoties ar bērniem, pārņem nometņu audzinātāju kolektīvs, tāpēc īpaši svarīgi sniegt zināšanas ikvienam nometnes darbiniekam par drošības pasākumu organizēšanu un palīdzības sniegšanas prasībām un iespējām.

Mirandas Nometņu darbinieku apmācību programmas saturs ir pielāgots nometņu vajadzībām un seminārā Mirandas Nometņu darbinieki var rast atbildes uz jautājumiem, kuri rodas ikdienas situācijās, piemēram, kā rīkoties, ja pēc vakariņām bērns sūdzas par vēdersāpēm, cik augstas ķermeņa temperatūras gadījumā obligāti jāsauc ātrā palīdzība, kā organizēt drošības pasākumus pie jūras utml.

Iepriekšējos gados Mirandas Nometņu audzinātāji ir augstu novērtējuši šo mācību lietderību, jo tas ne tikai liekot justies nometnēs pārliecinātākiem par savu rīcību, bet arī ļaujot novērst stresa situācijas vecākiem, novēršot nepamatotu trauksmi, piemēram, par vēdergraizēm, kuras izraisījusi steidzīga pusdienu notiesāšana (jo bērni skolās pieraduši īso pusdienu paužu laikā ēdienu rīt, nevis lēnām sakošļāt).

Aicinām arī Mirandas Nometņu dalībnieku vecākus iesaistīties drošības pasākumu veicināšanā, sniedzot pēc iespējas plašāku informāciju par bērna veselības stāvokli un tendencēm, piemēram, bērnam nesen bijusi kāda slimība, - to ārsti izziņā neraksta, taču reizēm, ja slimība bijusi nesen un nav līdz galam izārstēta, tā var atgriezties nometnes laikā, tāpēc audzinātāju informētība var veicināt ātru un pareizu rīcību dažādos ar veselību saistītos jautājumos.
Aicinām nometņu dalībnieku vecākus uz sadarbību, sniedzot mums informāciju arī nometnes laikā, piemēram, ja zvanu laikā kāds kautrīgāks bērns ir pastāstījis vecākiem, ka sāp vēders un sen nav bijis uz tualeti.

Sadarbojoties nometnes audzinātājiem ar vecākiem varēsim radīt vislabākos apstākļus, lai bērni gūtu vislielāko prieku no atrašanās nometnē un spētu pilnībā izbaudīt visas Mirandas Nometņu sniegtās aktivitātes, lai atgrieztos mājās ar jauniem pozitīviem iespaidiem.
Augšup
   
Parādīt rakstus no pēdējiem/ām:   
Sākt jaunu pavedienu   Atbildēt pavedienā    Foruma indekss > Jaunumi
1. lapa no 1
    Visi laiki uzrādīti GMT + 2 stundas


noteBored template and graphics
© 2004 designed by boo
  Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group