Foruma indekss
                                                                                            Pieteikties
Raksts laikrakstā "DIENA" par nometņu izmaksām
Sākt jaunu pavedienu   Atbildēt pavedienā    Foruma indekss > Nometņu publicitāte plašsaziņas līdzekļos
Skatīt iepriekšējo pavedienu :: Skatīt nākamo pavedienu  
 
Miranda
Projektu vadītāja

Pievienojās: 16.02.2005
Raksti: 287
RakstsIesūtīts: 01.08.2011 13:39    Raksta virsraksts: Raksts laikrakstā "DIENA" par nometņu izmaksām Atbildēt citējot
Raksts par nometnēm, publicēts laikrakstā "Diena" 2011.gada 20.jūlijā

Nedēļa nometnē bērniem par 150 latiem
Autors: Anete Ugaine
Rubrika: Ziņas

"Rīta rosme, ēšana, dejošanas mācības divas reizes dienā, vakara spēles un pastaigas gar jūru – šāda izskatās 150 latu vērtas nedēļu ilgas bērnu sporta deju nometnes programma. Kādas mammas Dienai adresētā vēstulē pausts sašutums par nometnes dārdzību un norises vietu greznā viesu namā.

Lienes sešgadīgais dēls paralēli mācībām bērnudārzā apguvis arī dejotprasmi, kas zēnam ļoti paticis. «Ļoti priecājos, kad deju skolotāja jau pavasarī ieminējās, ka vasarā bērniem tiks organizēta vasaras deju nometne,» sacīja Liene, tomēr piedzīvojusi vilšanos, kad e-pastā no skolotājas saņēmusi aicinājumu piedalīties nometnē. Viņa cerējusi, ka par 150 latiem tiks piedāvātas īpašas aktivitātes, tomēr programmā paredzētas vienīgi pastaigas gar jūru un deju nodarbības divas reizes dienā. Viņu arī pārsteigusi nometnes norises vieta, kas šķitusi vairāk piemērota pieaugušo atpūtai, nevis bērniem – greznas istabiņas, biljards, galda teniss, džakuzi, bet ne vēsts par bērnu veselības uzlabošanu.

Valsts izglītības satura centra (VISC) veidotā nometņu reģistra vecākā referente Inta Kraskeviča skaidroja, ka vidēji nometņu dalības maksa svārstās no 100 līdz 120 latiem nedēļā. Esot arī lētākas nometnes, kurām piesaistīts papildu finansējums dažādos projektos un valsts institūcijās. Arī mācību centra Miranda M organizēto nometņu vadītāja Lolita Osipova atzina, ka vecākiem vajadzētu rēķināties ar vismaz 100 latiem. «Nometņu izmaksas ir līdzīgas, atšķirīgi ir vecāku līdzmaksājumi,» norādīja L. Osipova.

L. Osipova uzsvēra, ka vecākiem vajadzētu pievērst uzmanību, kādas izmaksas ir iekļautas nometnes dalības maksā. «Jāskatās papildu maksājumi, piemēram, ceļu maksājumi, ēdināšana,» skaidroja nometņu organizatore. Nometnes norises vieta varot atrasties ļoti tālu, un var gadīties, ka vecākiem bērni turp jānogādā pašiem un jāapmaksā arī ceļu izdevumi. L. Osipova arī pastāstīja, ka šogad viņas vadīto nometņu dalībnieku skaits ir palielinājies teju par 50%, kas liecina, ka vecākiem ir izdevies pārvarēt ekonomisko krīzi. Viņa arī informēja, ka bērniem galvenokārt interesē piedzīvojumu nometnes un viņi vēlas atpūsties, taču vecāki grib, lai nometnēm būtu kāda racionāla ievirze un viņu atvases kaut ko iemācītos, tādēļ patīkamo tiek mēģināts sabalansēt ar lietderīgo.

VISC veidotajā nometņu reģistrā kopumā reģistrēta 551 nometne, tomēr turpat norādīts, ka lielai daļai nometņu vadītāju beidzies apliecības derīguma termiņš, kam, izvēloties nometni, vajadzētu pievērst uzmanību."
Augšup
   
Parādīt rakstus no pēdējiem/ām:   
Sākt jaunu pavedienu   Atbildēt pavedienā    Foruma indekss > Nometņu publicitāte plašsaziņas līdzekļos
1. lapa no 1
    Visi laiki uzrādīti GMT + 2 stundas


noteBored template and graphics
© 2004 designed by boo
  Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group